·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·  
Kirjaudu LastStickeriin





Unohditko salasanasi?


Uusi Laststickerissä?





Panini Rugby 2015-2016


Panini Rugby 2015-2016

Vuosi: 2015
Tarroja yhteensä: 373


La collection officielle TOP 14 Orange et PRO D2.

Tilastot:
keräilyssä: 38 / valmiita kokoelmia: 29


Tarkistuslista

No.OtsikkoOsastoTyyppiPuutteetVaihtoonPuutteet/ Vaihtoon.
1Rugby 2015-2016 (puzzle 1)Édito-2100.20
2Rugby 2015-2016 (puzzle 2)Édito-290.22
3Stade Français Saison 2014-2015 (puzzle 1)Rétrospective 2014-2015metal150.20
4Stade Français Saison 2014-2015 (puzzle 2)Rétrospective 2014-2015metal632.00
5Stade Français Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-1300.03
6Stade Français Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-1340.03
7Parisse Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-2300.07
8Parisse Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-1330.03
9Clermont Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-2300.07
10Clermont Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-0360.00
11Toulon Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-1360.03
12Toulon Saison 2014-15 (puzzle 1)Rétrospective 2014-2015-190.11
13Toulon Saison 2014-15 (puzzle 2)Rétrospective 2014-2015-160.17
14Toulon Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-1280.04
15Pau Saison 2014-15 (puzzle 1)Rétrospective 2014-2015-280.25
16Pau Saison 2014-15 (puzzle 2)Rétrospective 2014-2015-3100.30
17Pau Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-1350.03
18Agen Saison 2014-15 (puzzle 1)Rétrospective 2014-2015-1120.08
19Agen Saison 2014-15 (puzzle 2)Rétrospective 2014-2015-360.50
20Les Capitaines TOP 14 (puzzle 1)Les Capitaines-1140.07
21Les Capitaines TOP 14 (puzzle 2)Les Capitaines-150.20
22Les Capitaines Pro D2 (puzzle 1)Les Capitaines-280.25
23Les Capitaines Pro D2 (puzzle 2)Les Capitaines-3110.27
24Bouclier de BrennusCalendrier Top 14metal331.00
25ÉcussonSporting Union Agen Lot-et-Garonnemetal13113.00
26Johann Sadie (Top Recrue)Sporting Union Agen Lot-et-Garonnemetal707.00
27Viliamu AfatiaSporting Union Agen Lot-et-Garonne-1120.08
28Ruaan Du PreezSporting Union Agen Lot-et-Garonne-2100.20
29Jalil NarjissiSporting Union Agen Lot-et-Garonne-180.13
30Tom MurdaySporting Union Agen Lot-et-Garonne-2130.15
31Apisalome RatuniyarawaSporting Union Agen Lot-et-Garonne-2130.15
32Antoine ErbaniSporting Union Agen Lot-et-Garonne-270.29
33Marc GiraudSporting Union Agen Lot-et-Garonne-370.43
34Rémi VaquinSporting Union Agen Lot-et-Garonne-2140.14
35Alexi BalèsSporting Union Agen Lot-et-Garonne-380.38
36Burton FrancisSporting Union Agen Lot-et-Garonne-280.25
37Lionel MazarsSporting Union Agen Lot-et-Garonne-2120.17
38Eroni Vasiteri NarumasaSporting Union Agen Lot-et-Garonne-1110.09
39Taylor ParisSporting Union Agen Lot-et-Garonne-480.50
40George TilsleySporting Union Agen Lot-et-Garonne-280.25
41Mathieu LamoulieSporting Union Agen Lot-et-Garonne-1110.09
42ÉcussonUnion Bordeaux-Bèglesmetal11111.00
43Adam Ashley-Cooper (Top Recrue)Union Bordeaux-Bèglesmetal290.22
44Sekope KepuUnion Bordeaux-Bègles-180.13
45Steven KitshoffUnion Bordeaux-Bègles-2130.15
46Jean-Baptiste PouxUnion Bordeaux-Bègles-290.22
47Ole AvelUnion Bordeaux-Bègles-160.17
48Jandre MaraisUnion Bordeaux-Bègles-2100.20
49Hugh ChalmersUnion Bordeaux-Bègles-3100.30
50Matthew ClarkinUnion Bordeaux-Bègles-290.22
51Loann GoujonUnion Bordeaux-Bègles-280.25
52Louis-Benoît MadauleUnion Bordeaux-Bègles-150.20
53Heini AdamsUnion Bordeaux-Bègles-340.75
54Pierre BernardUnion Bordeaux-Bègles-1110.09
55Félix Le BourhisUnion Bordeaux-Bègles-1130.08
56Blair ConnorUnion Bordeaux-Bègles-260.33
57Sofiane GuitouneUnion Bordeaux-Bègles-130.33
58Metuisela TalebulaUnion Bordeaux-Bègles-3110.27
59ÉcussonCA Brive Corrèze Limousinmetal460.67
60Teddy Iribaren (Top Recrue)CA Brive Corrèze Limousinmetal1120.08
61Goderzi ShvelidzeCA Brive Corrèze Limousin-3100.30
62Peet MaraisCA Brive Corrèze Limousin-1150.07
63Arnaud MelaCA Brive Corrèze Limousin-2140.14
64Petrus HaumanCA Brive Corrèze Limousin-1130.08
65Saïd HirècheCA Brive Corrèze Limousin-360.50
66Sisaro KoyamaiboleCA Brive Corrèze Limousin-2100.20
67Dominiko WaqaniburotuCA Brive Corrèze Limousin-380.38
68Jean-Baptiste PéjoineCA Brive Corrèze Limousin-280.25
69Nicolas BézyCA Brive Corrèze Limousin-170.14
70Thomas LaranjeiraCA Brive Corrèze Limousin-1110.09
71Arnaud MignardiCA Brive Corrèze Limousin-290.22
72Alfie MafiCA Brive Corrèze Limousin-3100.30
73Benito MasilevuCA Brive Corrèze Limousin-290.22
74Guillaume NamyCA Brive Corrèze Limousin-120.50
75Gaëtan GermainCA Brive Corrèze Limousin-460.67
76ÉcussonCastres Olympiquemetal723.50
77David Smith (Top Recrue)Castres Olympiquemetal2180.11
78Mihaïta LazarCastres Olympique-280.25
79Lukas MartinezCastres Olympique-2110.18
80Yohan MontesCastres Olympique-280.25
81Mathieu BonelloCastres Olympique-2100.20
82Rodrigo Capo OrtegaCastres Olympique-2100.20
83Richie GrayCastres Olympique-1120.08
84Yannick CaballeroCastres Olympique-2100.20
85Piula FaasaleleCastres Olympique-2110.18
86Alex TulouCastres Olympique-1130.08
87Julien SeronCastres Olympique-2110.18
88Julien DumoraCastres Olympique-250.40
89Romain CabannesCastres Olympique-2120.17
90Rémi LameratCastres Olympique-350.60
91Sitiveni SivivatuCastres Olympique-160.17
92Geoffrey PalisCastres Olympique-2120.17
93ÉcussonASM Clermont Auvergnemetal321.50
94Scott Spedding (Top Recrue)ASM Clermont Auvergnemetal414.00
95Thomas DomingoASM Clermont Auvergne-250.40
96Clément RicASM Clermont Auvergne-230.67
97Davit ZirakashviliASM Clermont Auvergne-350.60
98Benjamin KayserASM Clermont Auvergne-2100.20
99Sébastien VahaamahinaASM Clermont Auvergne-270.29
100Damien ChoulyASM Clermont Auvergne-290.22
101Fritz LeeASM Clermont Auvergne-2120.17
102Morgan ParraASM Clermont Auvergne-0100.00
103Camille LopezASM Clermont Auvergne-240.50
104Wesley FofanaASM Clermont Auvergne-2100.20
105Aurélien RougerieASM Clermont Auvergne-270.29
106Benson StanleyASM Clermont Auvergne-280.25
107Noa NaikaitaciASM Clermont Auvergne-2130.15
108David StrettleASM Clermont Auvergne-2120.17
109Nick AbendanonASM Clermont Auvergne-180.13
110ÉcussonFC Grenoble Rugbymetal522.50
111Lucas Dupont (Top Recrue)FC Grenoble Rugbymetal551.00
112Fabien BarcellaFC Grenoble Rugby-340.75
113Dayna EdwardsFC Grenoble Rugby-260.33
114Arnaud HéguyFC Grenoble Rugby-230.67
115Benjamin HandFC Grenoble Rugby-250.40
116Hendrick RoodtFC Grenoble Rugby-270.29
117Fabien AlexandreFC Grenoble Rugby-280.25
118Rory GriceFC Grenoble Rugby-0110.00
119Henry VanderglasFC Grenoble Rugby-2100.20
120Charl Mc LeodFC Grenoble Rugby-1110.09
121Jonathan WisniewskiFC Grenoble Rugby-1130.08
122Nigel HuntFC Grenoble Rugby-2100.20
123Xavier MignotFC Grenoble Rugby-2110.18
124Armand BatlleFC Grenoble Rugby-2100.20
125Gio Giaan AplonFC Grenoble Rugby-2100.20
126Fabien GengenbacherFC Grenoble Rugby-1130.08
127ÉcussonAtlantique Stade Rochelaismetal824.00
128David Roumieu (Top Recrue)Atlantique Stade Rochelaismetal541.25
129Uini AtonioAtlantique Stade Rochelais-3100.30
130Vincent PeloAtlantique Stade Rochelais-2110.18
131Hikaïro ForbesAtlantique Stade Rochelais-240.50
132Leandro CedaroAtlantique Stade Rochelais-180.13
133Romana GrahamAtlantique Stade Rochelais-2190.11
134Jason EatonAtlantique Stade Rochelais-150.20
135Kevin GourdonAtlantique Stade Rochelais-190.11
136Jone QovuAtlantique Stade Rochelais-250.40
137Romain SazyAtlantique Stade Rochelais-290.22
138Julien AudyAtlantique Stade Rochelais-180.13
139Enrico JanuarieAtlantique Stade Rochelais-2110.18
140Fabien FortassinAtlantique Stade Rochelais-190.11
141Zack HolmesAtlantique Stade Rochelais-230.67
142Malietoa HinganoAtlantique Stade Rochelais-180.13
143Benjamin LapeyreAtlantique Stade Rochelais-290.22
144ÉcussonMontpellier Hérault Rugbymetal818.00
145Nic White (Top Recrue)Montpellier Hérault Rugbymetal832.67
146Nicolas MasMontpellier Hérault Rugby-260.33
147Misha NariashviliMontpellier Hérault Rugby-2100.20
148Thibaut PrivatMontpellier Hérault Rugby-2100.20
149Robins Tchale-WatchouMontpellier Hérault Rugby-3110.27
150Sitaleki TimaniMontpellier Hérault Rugby-2110.18
151Antoine BattutMontpellier Hérault Rugby-170.14
152Kélian GalletierMontpellier Hérault Rugby-380.38
153Fulgence OuedraogoMontpellier Hérault Rugby-260.33
154Benoît PaillaugueMontpellier Hérault Rugby-2100.20
155Demetri CatrakilisMontpellier Hérault Rugby-270.29
156François Trinh-DucMontpellier Hérault Rugby-1140.07
157Robert EbersohnMontpellier Hérault Rugby-280.25
158Benjamin FallMontpellier Hérault Rugby-280.25
159Julien MalzieuMontpellier Hérault Rugby-2110.18
160Marvon O'ConnorMontpellier Hérault Rugby-390.33
161ÉcussonUS Oyonnax Rugbymetal2120.17
162Piri Weepu (Top Recrue)US Oyonnax Rugbymetal616.00
163Marc ClercUS Oyonnax Rugby-1140.07
164Antoine GuillamonUS Oyonnax Rugby-180.13
165Soanne Tonga'UihaUS Oyonnax Rugby-1150.07
166Jody JennekerUS Oyonnax Rugby-280.25
167Fabrice MetzUS Oyonnax Rugby-280.25
168George RobsonUS Oyonnax Rugby-1110.09
169Pierrick GuntherUS Oyonnax Rugby-390.33
170Olivier MissoupUS Oyonnax Rugby-380.38
171Pedrie WannenburgUS Oyonnax Rugby-380.38
172Fabien CibrayUS Oyonnax Rugby-2130.15
173Nicky RobinsonUS Oyonnax Rugby-1100.10
174Roimata Hansell-PuneUS Oyonnax Rugby-190.11
175Dug CodjoUS Oyonnax Rugby-260.33
176Silvère TianUS Oyonnax Rugby-3100.30
177Florian DenosUS Oyonnax Rugby-2100.20
178ÉcussonStade Français Parismetal1140.07
179Will Genia (Top Recrue)Stade Français Parismetal422.00
180Rabah SlimaniStade Français Paris-350.60
181Rémi BonfilsStade Français Paris-1110.09
182Laurent SempéréStade Français Paris-1110.09
183Alexandre FlanquartStade Français Paris-370.43
184Pascal PapéStade Français Paris-290.22
185Antoine BurbanStade Français Paris-2100.20
186Raphaël LakafiaStade Français Paris-170.14
187Sergio ParisseStade Français Paris-1120.08
188Julien DupuyStade Français Paris-290.22
189Jules PlissonStade Français Paris-260.33
190Morné SteynStade Français Paris-280.25
191Jonathan DantyStade Français Paris-290.22
192Geoffrey DoumayrouStade Français Paris-280.25
193Jérémy SinzelleStade Français Paris-190.11
194Hugo BonnevalStade Français Paris-270.29
195ÉcussonSection Paloise Béarn Pyrénéesmetal717.00
196Conrad Smith (Top Recrue)Section Paloise Béarn Pyrénéesmetal1120.08
197Euan MurraySection Paloise Béarn Pyrénées-1100.10
198Vincent CampoSection Paloise Béarn Pyrénées-1120.08
199Julien PierreSection Paloise Béarn Pyrénées-1100.10
200Daniel RamsaySection Paloise Béarn Pyrénées-280.25
201Jean BouilhouSection Paloise Béarn Pyrénées-180.13
202Paddy ButlerSection Paloise Béarn Pyrénées-380.38
203James CoughlanSection Paloise Béarn Pyrénées-280.25
204Sean DougallSection Paloise Béarn Pyrénées-270.29
205Thierry LacrampeSection Paloise Béarn Pyrénées-2100.20
206Taniela MoaSection Paloise Béarn Pyrénées-280.25
207Santiago FernandezSection Paloise Béarn Pyrénées-260.33
208Julien FumatSection Paloise Béarn Pyrénées-180.13
209Damien TrailleSection Paloise Béarn Pyrénées-2110.18
210Elijah NikoSection Paloise Béarn Pyrénées-250.40
211Mosese RatuvouSection Paloise Béarn Pyrénées-190.11
212ÉcussonRacing 92metal818.00
213Dan Carter (Top Recrue)Racing 92metal2110.18
214Eddy Ben ArousRacing 92-2120.17
215Luc DucalconRacing 92-340.75
216Dimitri SzarzewskiRacing 92-180.13
217Luke CharterisRacing 92-190.11
218François Van Der MerweRacing 92-3100.30
219Wenceslas LauretRacing 92-3130.23
220Chris MasoeRacing 92-3100.30
221Yannick NyangaRacing 92-260.33
222Maxime MachenaudRacing 92-2130.15
223Benjamin DambielleRacing 92-1100.10
224Henry ChavancyRacing 92-2100.20
225Alexandre DumoulinRacing 92-190.11
226Marc AndreuRacing 92-280.25
227Juan ImhoffRacing 92-150.20
228Brice DulinRacing 92-140.25
229ÉcussonRugby Club Toulonnaismetal623.00
230Ma'a Nonu (Top Recrue)Rugby Club Toulonnaismetal2110.18
231Matthew StevensRugby Club Toulonnais-360.50
232Guilhem GuiradoRugby Club Toulonnais-270.29
233Jocelino SutaRugby Club Toulonnais-170.14
234Steffon ArmitageRugby Club Toulonnais-1100.10
235Juan Martin Fernández LobbeRugby Club Toulonnais-270.29
236Juanne SmithRugby Club Toulonnais-2110.18
237Duane VermeulenRugby Club Toulonnais-290.22
238Sébastien Tillous-BordeRugby Club Toulonnais-1150.07
239Quade CooperRugby Club Toulonnais-290.22
240Frédéric MichalakRugby Club Toulonnais-1120.08
241Mathieu BastareaudRugby Club Toulonnais-480.50
242Matt GiteauRugby Club Toulonnais-3110.27
243Maxime MermozRugby Club Toulonnais-150.20
244Bryan HabanaRugby Club Toulonnais-1110.09
245Delon ArmitageRugby Club Toulonnais-290.22
246ÉcussonStade Toulousain Rugbymetal422.00
247Semi Kunatani (Top Recrue)Stade Toulousain Rugbymetal824.00
248Census JohnstonStade Toulousain Rugby-441.00
249Patricio AlbaceteStade Toulousain Rugby-260.33
250Yoann MaestriStade Toulousain Rugby-1110.09
251Iosefa TekoriStade Toulousain Rugby-441.00
252Thierry DusautoirStade Toulousain Rugby-390.33
253Imanol HarinordoquyStade Toulousain Rugby-2110.18
254Louis PicamolesStade Toulousain Rugby-350.60
255Sébastien BézyStade Toulousain Rugby-280.25
256Luke McAlisterStade Toulousain Rugby-1100.10
257Yann DavidStade Toulousain Rugby-280.25
258Gaël FickouStade Toulousain Rugby-0120.00
259Vincent ClercStade Toulousain Rugby-2100.20
260Yoann HugetStade Toulousain Rugby-1110.09
261Maxime MédardStade Toulousain Rugby-370.43
262Clément PoitrenaudStade Toulousain Rugby-1110.09
263Bouclier Pro D2Calendrier Pro D2metal623.00
264ÉcussonProvence Rugbymetal414.00
265Alan Cotter - Campese Ma'Afu - Denis FogartyProvence Rugby-3100.30
266Karolis Navickas - Ross Skeate - Jannie BornmanProvence Rugby-3100.30
267Romain Longépée - Tanguy Molcard - Julien BergerProvence Rugby-150.20
268Sylvain Bouillon - Jérome Jacquet - Riaan SwanepoelProvence Rugby-1350.03
269Anthony Poujol - Arthur Cestaro - Marika VakaceguProvence Rugby-1340.03
270ÉcussonSporting Club Albigeoismetal240.50
271Bastien Dedieu - Malik Hamadache - Malik DjebablahSporting Club Albigeois-270.29
272Matthieu André - Nomani Tonga - Vincent FarreSporting Club Albigeois-390.33
273Julien Raynaud - Tunufai Tavalea - Shannon RickSporting Club Albigeois-260.33
274Romain Barthélémy - Raphaël Lagarde - Baptiste BonnetSporting Club Albigeois-270.29
275Javier Rojas Alvarez - Afusipa Taumoepeau - Mathieu PeluchonSporting Club Albigeois-290.22
276ÉcussonStade Aurillacois Cantal-Auvergnemetal12112.00
277Grégory Fabro - Manu Leiataua - Adrien PélissiéStade Aurillacois Cantal-Auvergne-1100.10
278Levan Datunashvili - Mathieu Lescure - Latuka MaitukuStade Aurillacois Cantal-Auvergne-270.29
279Flavien Nouhaillaguet - Pierre Roussel - Paul BoissetStade Aurillacois Cantal-Auvergne-260.33
280Maxime Petitjean - Jakobus Kemp - Robert LilomaiavaStade Aurillacois Cantal-Auvergne-290.22
281Merab Sharikadze - Albert Valentin - Jack McPheeStade Aurillacois Cantal-Auvergne-3130.23
282ÉcussonAviron Bayonnais Rugby Prometal10010.00
283Richard Choirat - Aretz Iguiniz - Grégory ArganeseAviron Bayonnais Rugby Pro-1110.09
284Pierre Gayraud - Pelu Taele - Dwayne HaareAviron Bayonnais Rugby Pro-490.44
285Benjamin Macome - Jean Monribot - Guillaume RouetAviron Bayonnais Rugby Pro-270.29
286Blair Stewart - Brendan Hegarty - Adam WhitelockAviron Bayonnais Rugby Pro-380.38
287Martin Bustos-Moyano - Julien Jané - Benjamin ThiéryAviron Bayonnais Rugby Pro-270.29
288ÉcussonAS Béziers Héraultmetal2180.11
289Romain Brison - Vitolio Manukula - Marco Pinto FerrerAS Béziers Hérault-1100.10
290Phoenix Battye - Jean-Baptiste Barrère - Bakary MeitéAS Béziers Hérault-170.14
291François Ramoneda - Hamza Zouhair - Joshua ValentineAS Béziers Hérault-160.17
292Lachie Munro - Jordan Puletua - Sabri GmirAS Béziers Hérault-290.22
293Conrad Marais - Joe Vakacegu - Jean-Baptiste PeyrasAS Béziers Hérault-1150.07
294ÉcussonBiarritz Olympique Pays Basquemetal290.22
295Laurent Cabarry - Stéphane Clément - Benjamin NoirotBiarritz Olympique Pays Basque-1120.08
296Edwin Hewitt - Erik Lund - Bertrand GuiryBiarritz Olympique Pays Basque-1150.07
297Alban Placines - Nemia Soqeta - Maxime LucuBiarritz Olympique Pays Basque-170.14
298Yohan Le Bourhis - Benoît Baby - Charles GimenezBiarritz Olympique Pays Basque-2100.20
299Rodney Davies - Takudzwa Ngwenya - Paul Couet-LannesBiarritz Olympique Pays Basque-230.67
300ÉcussonCS Bourgoin-Jallieu Rugbymetal10010.00
301Peni Fakalelu - Jonathan Garcia - Cristian SpachuckCS Bourgoin-Jallieu Rugby-2110.18
302Julien Janaudy - Théophile Cotte - Vincent BarrièreCS Bourgoin-Jallieu Rugby-2100.20
303Bogdan Leonte - Genesis Mamea - Fabio Da SilvaCS Bourgoin-Jallieu Rugby-2120.17
304Jérôme Bosviel - Sébastien Bouillot - Fabien PerrinCS Bourgoin-Jallieu Rugby-190.11
305Henari Veratau - Jean-François Coux - Matthieu NicolasCS Bourgoin-Jallieu Rugby-290.22
306ÉcussonUnion Sportive Carcassonnaisemetal919.00
307Victor Laval - Semisi Telefoni - Andrei UrsacheUnion Sportive Carcassonnaise-270.29
308Clément Jullien - Alin Coste - Emmanuel ÉtienUnion Sportive Carcassonnaise-3120.25
309Joël Koffi - Sanale Vavae Tuilagi - Yohan DomenechUnion Sportive Carcassonnaise-2110.18
310Carol Raynaud - Benjamin Caminati - Adrien LatorreUnion Sportive Carcassonnaise-280.25
311Fabien Grammatico - José Lima - Benoît LazzarottoUnion Sportive Carcassonnaise-260.33
312ÉcussonUS Colomiers Rugby Prometal240.50
313Anthony Roux - Damien Weber - Benjamin RiouxUS Colomiers Rugby Pro-290.22
314Jonathan Fa'Amatuainu - Romain Mémain - Aurélien BécoUS Colomiers Rugby Pro-350.60
315Romain Bézian - Martin Puech - Sébastien InigoUS Colomiers Rugby Pro-190.11
316Damien Neveu - David Skrela - Cédric CollUS Colomiers Rugby Pro-2110.18
317Florian Nicot - Ilikena Bolakoro - Chris CzekajUS Colomiers Rugby Pro-140.25
318ÉcussonUS Dax Rugby Landesmetal505.00
319Romain David - James Lakepa - Maxime DeloncaUS Dax Rugby Landes-360.50
320Grégory Bernard - Mickaël Bert - Joseph TuineauUS Dax Rugby Landes-551.00
321Olivier August - Germain Garcia - Anthony Salle-CanneUS Dax Rugby Landes-280.25
322Ignacio Mieres - Julien Peyrelongue - Guillaume DevadeUS Dax Rugby Landes-1120.08
323Martin Prat - Pierre Justes - Jean-Matthieu AlcaldeUS Dax Rugby Landes-270.29
324ÉcussonLyon Olympique Universitairemetal623.00
325David Attoub - Wian Du Preez - Ti'i PauloLyon Olympique Universitaire-390.33
326Coenraad Basson - Karim Ghezal - Julien BonnaireLyon Olympique Universitaire-3100.30
327Carl Fearns - Julien Puricelli - Nicolas DurandLyon Olympique Universitaire-290.22
328Stephen Brett - Kendrick Lynn - Hemani PaeaLyon Olympique Universitaire-080.00
329Toby Arnold - Napolioni Nalaga - Romain LoursacLyon Olympique Universitaire-390.33
330ÉcussonUS Montauban Rugbymetal623.00
331Elvis Tekassala - Damien Tussac - Mickael LadhuieUS Montauban Rugby-280.25
332Pierrick Esclauze - Serge Segueev - Amédée DomenechUS Montauban Rugby-160.17
333Gautier Gibouin - Dimitri Vaotoa - David ByrnesUS Montauban Rugby-360.50
334Jérémy Chaput - Frédéric Urruty - Florent DomenechUS Montauban Rugby-1140.07
335Taleta Tupuola - Sébastien Ascarat - Yann Ruel GallayUS Montauban Rugby-290.22
336ÉcussonStade Montois Rugby Prometal909.00
337Renaud Boyoud - Carlos Muzzio - Joan CaudulloStade Montois Rugby Pro-290.22
338Lionel Dargier - Masalosalo Tutaia - Yann BrethousStade Montois Rugby Pro-150.20
339Julien Tastet - Haisini Taulanga - Emmanuel SaubusseStade Montois Rugby Pro-380.38
340Clément Otazo - Sylvain Mirande - Savenaca TokulaStade Montois Rugby Pro-2100.20
341Julien Cabannes - Vilikisa Salawa - Ximun LucuStade Montois Rugby Pro-240.50
342ÉcussonRacing Club Narbonne Méditerranéemetal717.00
343Grégory Fichten - Benoit Zanon - Hula EdmondsRacing Club Narbonne Méditerranée-350.60
344Tom Boidin - Romain Manchia - Hans NkinsiRacing Club Narbonne Méditerranée-3100.30
345Etienne Herjean - Otilo Kafotamaki - Sébastien RouetRacing Club Narbonne Méditerranée-2150.13
346Christopher Ruiz - Clint Eadie - Léone RavuetakiRacing Club Narbonne Méditerranée-2150.13
347Saia Fekitoa - Benoit Jasmin - Sakiusa NavakadretiaRacing Club Narbonne Méditerranée-3120.25
348ÉcussonUSA Perpignanmetal0110.00
349Paulica Ion - Romain Terrain - Kirill KuleminUSA Perpignan-280.25
350Guillaume Vilaceca - Karl Chateau - Jean-Pierre PerezUSA Perpignan-380.38
351Alasdair Strokosch - Dewaldt Duvenage - Mathieu BélieUSA Perpignan-3170.18
352Lifeimi Mafi - David Marty - Sione PiukalaUSA Perpignan-290.22
353Yohann Artru - Jonathan Bousquet - Joffrey MichelUSA Perpignan-360.50
354ÉcussonTarbes Pyrénées Rugbymetal1100.10
355Irakli Mirtskhuvala - Jérôme Schuster - Russlan BoukerouTarbes Pyrénées Rugby-260.33
356Sione Timani - Benjamin Collet - Nicolas GarraultTarbes Pyrénées Rugby-290.22
357Filipe Manu - Nicolas Vergallo - Sebastian PoetTarbes Pyrénées Rugby-2130.15
358Adriaan Smit - Laurent Tranier - Adrien DomecTarbes Pyrénées Rugby-1130.08
359Morgan Rubio - Sionasa Vunisa - Thomas PoitrenaudTarbes Pyrénées Rugby-2100.20
360Pascal PapéBleus De Cœur-1140.07
361Morgan ParraBleus De Cœur-2290.07
362Thierry DusautoirBleus De Cœur-1320.03
363Frédéric MichalakBleus De Cœur-1310.03
364Brice DulinBleus De Cœur-160.17
365Jonathan DantyLes Joueurs Montants-280.25
366Antoine DuponyLes Joueurs Montants-1340.03
367Paul JedrasiakLes Joueurs Montants-1320.03
368Julien MarchandLes Joueurs Montants-1370.03
369Charles OllivonLes Joueurs Montants-2100.20
370Teddy ThomasLes Joueurs Montants-0340.00
S1O. Magne, C. Grès, N. DelageLa saison 2015-2016-202.00
S2J-B Lafond, G.PonsLa saison 2015-2016-202.00
S3O. Canton, C. Grès, C. CalifanoLa saison 2015-2016-202.00
LastSticker.com — Vaihda tarroja ja kortteja
site