·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·     ·  
Kirjaudu LastStickeriin





Unohditko salasanasi?


Uusi Laststickerissä?





Panini Rugby 2015-2016


Panini Rugby 2015-2016

Vuosi: 2015
Tarroja yhteensä: 373


La collection officielle TOP 14 Orange et PRO D2.

Tilastot:
keräilyssä: 40 / valmiita kokoelmia: 29


Tarkistuslista

No.OtsikkoOsastoTyyppiPuutteetVaihtoonPuutteet/ Vaihtoon.
1Rugby 2015-2016 (puzzle 1)Édito-080.00
2Rugby 2015-2016 (puzzle 2)Édito-0100.00
3Stade Français Saison 2014-2015 (puzzle 1)Rétrospective 2014-2015metal140.25
4Stade Français Saison 2014-2015 (puzzle 2)Rétrospective 2014-2015metal422.00
5Stade Français Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-0340.00
6Stade Français Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-1370.03
7Parisse Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-1330.03
8Parisse Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-0370.00
9Clermont Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-1330.03
10Clermont Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-0390.00
11Toulon Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-0390.00
12Toulon Saison 2014-15 (puzzle 1)Rétrospective 2014-2015-170.14
13Toulon Saison 2014-15 (puzzle 2)Rétrospective 2014-2015-160.17
14Toulon Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-0310.00
15Pau Saison 2014-15 (puzzle 1)Rétrospective 2014-2015-170.14
16Pau Saison 2014-15 (puzzle 2)Rétrospective 2014-2015-180.13
17Pau Saison 2014-15Rétrospective 2014-2015-0360.00
18Agen Saison 2014-15 (puzzle 1)Rétrospective 2014-2015-0100.00
19Agen Saison 2014-15 (puzzle 2)Rétrospective 2014-2015-240.50
20Les Capitaines TOP 14 (puzzle 1)Les Capitaines-2120.17
21Les Capitaines TOP 14 (puzzle 2)Les Capitaines-040.00
22Les Capitaines Pro D2 (puzzle 1)Les Capitaines-170.14
23Les Capitaines Pro D2 (puzzle 2)Les Capitaines-3120.25
24Bouclier de BrennusCalendrier Top 14metal340.75
25ÉcussonSporting Union Agen Lot-et-Garonnemetal11111.00
26Johann Sadie (Top Recrue)Sporting Union Agen Lot-et-Garonnemetal808.00
27Viliamu AfatiaSporting Union Agen Lot-et-Garonne-1100.10
28Ruaan Du PreezSporting Union Agen Lot-et-Garonne-190.11
29Jalil NarjissiSporting Union Agen Lot-et-Garonne-050.00
30Tom MurdaySporting Union Agen Lot-et-Garonne-1130.08
31Apisalome RatuniyarawaSporting Union Agen Lot-et-Garonne-1110.09
32Antoine ErbaniSporting Union Agen Lot-et-Garonne-280.25
33Marc GiraudSporting Union Agen Lot-et-Garonne-360.50
34Rémi VaquinSporting Union Agen Lot-et-Garonne-2130.15
35Alexi BalèsSporting Union Agen Lot-et-Garonne-270.29
36Burton FrancisSporting Union Agen Lot-et-Garonne-170.14
37Lionel MazarsSporting Union Agen Lot-et-Garonne-1110.09
38Eroni Vasiteri NarumasaSporting Union Agen Lot-et-Garonne-090.00
39Taylor ParisSporting Union Agen Lot-et-Garonne-250.40
40George TilsleySporting Union Agen Lot-et-Garonne-180.13
41Mathieu LamoulieSporting Union Agen Lot-et-Garonne-190.11
42ÉcussonUnion Bordeaux-Bèglesmetal11111.00
43Adam Ashley-Cooper (Top Recrue)Union Bordeaux-Bèglesmetal1100.10
44Sekope KepuUnion Bordeaux-Bègles-080.00
45Steven KitshoffUnion Bordeaux-Bègles-0120.00
46Jean-Baptiste PouxUnion Bordeaux-Bègles-190.11
47Ole AvelUnion Bordeaux-Bègles-060.00
48Jandre MaraisUnion Bordeaux-Bègles-190.11
49Hugh ChalmersUnion Bordeaux-Bègles-180.13
50Matthew ClarkinUnion Bordeaux-Bègles-080.00
51Loann GoujonUnion Bordeaux-Bègles-1100.10
52Louis-Benoît MadauleUnion Bordeaux-Bègles-250.40
53Heini AdamsUnion Bordeaux-Bègles-230.67
54Pierre BernardUnion Bordeaux-Bègles-1100.10
55Félix Le BourhisUnion Bordeaux-Bègles-0120.00
56Blair ConnorUnion Bordeaux-Bègles-260.33
57Sofiane GuitouneUnion Bordeaux-Bègles-120.50
58Metuisela TalebulaUnion Bordeaux-Bègles-3110.27
59ÉcussonCA Brive Corrèze Limousinmetal470.57
60Teddy Iribaren (Top Recrue)CA Brive Corrèze Limousinmetal1120.08
61Goderzi ShvelidzeCA Brive Corrèze Limousin-290.22
62Peet MaraisCA Brive Corrèze Limousin-0130.00
63Arnaud MelaCA Brive Corrèze Limousin-0140.00
64Petrus HaumanCA Brive Corrèze Limousin-0120.00
65Saïd HirècheCA Brive Corrèze Limousin-350.60
66Sisaro KoyamaiboleCA Brive Corrèze Limousin-190.11
67Dominiko WaqaniburotuCA Brive Corrèze Limousin-170.14
68Jean-Baptiste PéjoineCA Brive Corrèze Limousin-180.13
69Nicolas BézyCA Brive Corrèze Limousin-080.00
70Thomas LaranjeiraCA Brive Corrèze Limousin-1120.08
71Arnaud MignardiCA Brive Corrèze Limousin-180.13
72Alfie MafiCA Brive Corrèze Limousin-390.33
73Benito MasilevuCA Brive Corrèze Limousin-1110.09
74Guillaume NamyCA Brive Corrèze Limousin-120.50
75Gaëtan GermainCA Brive Corrèze Limousin-240.50
76ÉcussonCastres Olympiquemetal522.50
77David Smith (Top Recrue)Castres Olympiquemetal1180.06
78Mihaïta LazarCastres Olympique-180.13
79Lukas MartinezCastres Olympique-2110.18
80Yohan MontesCastres Olympique-290.22
81Mathieu BonelloCastres Olympique-1100.10
82Rodrigo Capo OrtegaCastres Olympique-090.00
83Richie GrayCastres Olympique-0110.00
84Yannick CaballeroCastres Olympique-2110.18
85Piula FaasaleleCastres Olympique-2110.18
86Alex TulouCastres Olympique-1120.08
87Julien SeronCastres Olympique-290.22
88Julien DumoraCastres Olympique-150.20
89Romain CabannesCastres Olympique-1100.10
90Rémi LameratCastres Olympique-331.00
91Sitiveni SivivatuCastres Olympique-150.20
92Geoffrey PalisCastres Olympique-1120.08
93ÉcussonASM Clermont Auvergnemetal422.00
94Scott Spedding (Top Recrue)ASM Clermont Auvergnemetal515.00
95Thomas DomingoASM Clermont Auvergne-340.75
96Clément RicASM Clermont Auvergne-140.25
97Davit ZirakashviliASM Clermont Auvergne-260.33
98Benjamin KayserASM Clermont Auvergne-090.00
99Sébastien VahaamahinaASM Clermont Auvergne-260.33
100Damien ChoulyASM Clermont Auvergne-1100.10
101Fritz LeeASM Clermont Auvergne-0130.00
102Morgan ParraASM Clermont Auvergne-0100.00
103Camille LopezASM Clermont Auvergne-230.67
104Wesley FofanaASM Clermont Auvergne-190.11
105Aurélien RougerieASM Clermont Auvergne-190.11
106Benson StanleyASM Clermont Auvergne-1100.10
107Noa NaikaitaciASM Clermont Auvergne-1140.07
108David StrettleASM Clermont Auvergne-2130.15
109Nick AbendanonASM Clermont Auvergne-1100.10
110ÉcussonFC Grenoble Rugbymetal522.50
111Lucas Dupont (Top Recrue)FC Grenoble Rugbymetal230.67
112Fabien BarcellaFC Grenoble Rugby-240.50
113Dayna EdwardsFC Grenoble Rugby-150.20
114Arnaud HéguyFC Grenoble Rugby-230.67
115Benjamin HandFC Grenoble Rugby-050.00
116Hendrick RoodtFC Grenoble Rugby-170.14
117Fabien AlexandreFC Grenoble Rugby-170.14
118Rory GriceFC Grenoble Rugby-090.00
119Henry VanderglasFC Grenoble Rugby-1100.10
120Charl Mc LeodFC Grenoble Rugby-1110.09
121Jonathan WisniewskiFC Grenoble Rugby-0130.00
122Nigel HuntFC Grenoble Rugby-1100.10
123Xavier MignotFC Grenoble Rugby-2100.20
124Armand BatlleFC Grenoble Rugby-3100.30
125Gio Giaan AplonFC Grenoble Rugby-180.13
126Fabien GengenbacherFC Grenoble Rugby-0130.00
127ÉcussonAtlantique Stade Rochelaismetal924.50
128David Roumieu (Top Recrue)Atlantique Stade Rochelaismetal431.33
129Uini AtonioAtlantique Stade Rochelais-390.33
130Vincent PeloAtlantique Stade Rochelais-2100.20
131Hikaïro ForbesAtlantique Stade Rochelais-240.50
132Leandro CedaroAtlantique Stade Rochelais-170.14
133Romana GrahamAtlantique Stade Rochelais-2180.11
134Jason EatonAtlantique Stade Rochelais-050.00
135Kevin GourdonAtlantique Stade Rochelais-090.00
136Jone QovuAtlantique Stade Rochelais-240.50
137Romain SazyAtlantique Stade Rochelais-280.25
138Julien AudyAtlantique Stade Rochelais-080.00
139Enrico JanuarieAtlantique Stade Rochelais-1100.10
140Fabien FortassinAtlantique Stade Rochelais-180.13
141Zack HolmesAtlantique Stade Rochelais-250.40
142Malietoa HinganoAtlantique Stade Rochelais-060.00
143Benjamin LapeyreAtlantique Stade Rochelais-170.14
144ÉcussonMontpellier Hérault Rugbymetal919.00
145Nic White (Top Recrue)Montpellier Hérault Rugbymetal616.00
146Nicolas MasMontpellier Hérault Rugby-240.50
147Misha NariashviliMontpellier Hérault Rugby-190.11
148Thibaut PrivatMontpellier Hérault Rugby-1100.10
149Robins Tchale-WatchouMontpellier Hérault Rugby-1100.10
150Sitaleki TimaniMontpellier Hérault Rugby-2100.20
151Antoine BattutMontpellier Hérault Rugby-080.00
152Kélian GalletierMontpellier Hérault Rugby-280.25
153Fulgence OuedraogoMontpellier Hérault Rugby-170.14
154Benoît PaillaugueMontpellier Hérault Rugby-290.22
155Demetri CatrakilisMontpellier Hérault Rugby-250.40
156François Trinh-DucMontpellier Hérault Rugby-0130.00
157Robert EbersohnMontpellier Hérault Rugby-180.13
158Benjamin FallMontpellier Hérault Rugby-190.11
159Julien MalzieuMontpellier Hérault Rugby-1100.10
160Marvon O'ConnorMontpellier Hérault Rugby-170.14
161ÉcussonUS Oyonnax Rugbymetal2120.17
162Piri Weepu (Top Recrue)US Oyonnax Rugbymetal616.00
163Marc ClercUS Oyonnax Rugby-1130.08
164Antoine GuillamonUS Oyonnax Rugby-080.00
165Soanne Tonga'UihaUS Oyonnax Rugby-0140.00
166Jody JennekerUS Oyonnax Rugby-170.14
167Fabrice MetzUS Oyonnax Rugby-180.13
168George RobsonUS Oyonnax Rugby-1100.10
169Pierrick GuntherUS Oyonnax Rugby-180.13
170Olivier MissoupUS Oyonnax Rugby-2100.20
171Pedrie WannenburgUS Oyonnax Rugby-170.14
172Fabien CibrayUS Oyonnax Rugby-2110.18
173Nicky RobinsonUS Oyonnax Rugby-1110.09
174Roimata Hansell-PuneUS Oyonnax Rugby-0100.00
175Dug CodjoUS Oyonnax Rugby-260.33
176Silvère TianUS Oyonnax Rugby-2110.18
177Florian DenosUS Oyonnax Rugby-280.25
178ÉcussonStade Français Parismetal0140.00
179Will Genia (Top Recrue)Stade Français Parismetal505.00
180Rabah SlimaniStade Français Paris-260.33
181Rémi BonfilsStade Français Paris-1100.10
182Laurent SempéréStade Français Paris-0110.00
183Alexandre FlanquartStade Français Paris-270.29
184Pascal PapéStade Français Paris-090.00
185Antoine BurbanStade Français Paris-290.22
186Raphaël LakafiaStade Français Paris-050.00
187Sergio ParisseStade Français Paris-0110.00
188Julien DupuyStade Français Paris-270.29
189Jules PlissonStade Français Paris-040.00
190Morné SteynStade Français Paris-270.29
191Jonathan DantyStade Français Paris-190.11
192Geoffrey DoumayrouStade Français Paris-180.13
193Jérémy SinzelleStade Français Paris-090.00
194Hugo BonnevalStade Français Paris-260.33
195ÉcussonSection Paloise Béarn Pyrénéesmetal919.00
196Conrad Smith (Top Recrue)Section Paloise Béarn Pyrénéesmetal1120.08
197Euan MurraySection Paloise Béarn Pyrénées-1100.10
198Vincent CampoSection Paloise Béarn Pyrénées-0120.00
199Julien PierreSection Paloise Béarn Pyrénées-190.11
200Daniel RamsaySection Paloise Béarn Pyrénées-1110.09
201Jean BouilhouSection Paloise Béarn Pyrénées-070.00
202Paddy ButlerSection Paloise Béarn Pyrénées-190.11
203James CoughlanSection Paloise Béarn Pyrénées-170.14
204Sean DougallSection Paloise Béarn Pyrénées-170.14
205Thierry LacrampeSection Paloise Béarn Pyrénées-2110.18
206Taniela MoaSection Paloise Béarn Pyrénées-270.29
207Santiago FernandezSection Paloise Béarn Pyrénées-250.40
208Julien FumatSection Paloise Béarn Pyrénées-070.00
209Damien TrailleSection Paloise Béarn Pyrénées-1100.10
210Elijah NikoSection Paloise Béarn Pyrénées-340.75
211Mosese RatuvouSection Paloise Béarn Pyrénées-090.00
212ÉcussonRacing 92metal919.00
213Dan Carter (Top Recrue)Racing 92metal1110.09
214Eddy Ben ArousRacing 92-2130.15
215Luc DucalconRacing 92-230.67
216Dimitri SzarzewskiRacing 92-180.13
217Luke CharterisRacing 92-0100.00
218François Van Der MerweRacing 92-290.22
219Wenceslas LauretRacing 92-1120.08
220Chris MasoeRacing 92-280.25
221Yannick NyangaRacing 92-250.40
222Maxime MachenaudRacing 92-0140.00
223Benjamin DambielleRacing 92-0110.00
224Henry ChavancyRacing 92-1100.10
225Alexandre DumoulinRacing 92-090.00
226Marc AndreuRacing 92-180.13
227Juan ImhoffRacing 92-050.00
228Brice DulinRacing 92-060.00
229ÉcussonRugby Club Toulonnaismetal522.50
230Ma'a Nonu (Top Recrue)Rugby Club Toulonnaismetal1120.08
231Matthew StevensRugby Club Toulonnais-150.20
232Guilhem GuiradoRugby Club Toulonnais-160.17
233Jocelino SutaRugby Club Toulonnais-160.17
234Steffon ArmitageRugby Club Toulonnais-1110.09
235Juan Martin Fernández LobbeRugby Club Toulonnais-150.20
236Juanne SmithRugby Club Toulonnais-2100.20
237Duane VermeulenRugby Club Toulonnais-280.25
238Sébastien Tillous-BordeRugby Club Toulonnais-1150.07
239Quade CooperRugby Club Toulonnais-290.22
240Frédéric MichalakRugby Club Toulonnais-0110.00
241Mathieu BastareaudRugby Club Toulonnais-290.22
242Matt GiteauRugby Club Toulonnais-1110.09
243Maxime MermozRugby Club Toulonnais-040.00
244Bryan HabanaRugby Club Toulonnais-0120.00
245Delon ArmitageRugby Club Toulonnais-090.00
246ÉcussonStade Toulousain Rugbymetal515.00
247Semi Kunatani (Top Recrue)Stade Toulousain Rugbymetal824.00
248Census JohnstonStade Toulousain Rugby-120.50
249Patricio AlbaceteStade Toulousain Rugby-160.17
250Yoann MaestriStade Toulousain Rugby-0100.00
251Iosefa TekoriStade Toulousain Rugby-340.75
252Thierry DusautoirStade Toulousain Rugby-180.13
253Imanol HarinordoquyStade Toulousain Rugby-1100.10
254Louis PicamolesStade Toulousain Rugby-250.40
255Sébastien BézyStade Toulousain Rugby-170.14
256Luke McAlisterStade Toulousain Rugby-190.11
257Yann DavidStade Toulousain Rugby-260.33
258Gaël FickouStade Toulousain Rugby-1100.10
259Vincent ClercStade Toulousain Rugby-280.25
260Yoann HugetStade Toulousain Rugby-1100.10
261Maxime MédardStade Toulousain Rugby-150.20
262Clément PoitrenaudStade Toulousain Rugby-0120.00
263Bouclier Pro D2Calendrier Pro D2metal431.33
264ÉcussonProvence Rugbymetal303.00
265Alan Cotter - Campese Ma'Afu - Denis FogartyProvence Rugby-190.11
266Karolis Navickas - Ross Skeate - Jannie BornmanProvence Rugby-290.22
267Romain Longépée - Tanguy Molcard - Julien BergerProvence Rugby-040.00
268Sylvain Bouillon - Jérome Jacquet - Riaan SwanepoelProvence Rugby-1360.03
269Anthony Poujol - Arthur Cestaro - Marika VakaceguProvence Rugby-0350.00
270ÉcussonSporting Club Albigeoismetal130.33
271Bastien Dedieu - Malik Hamadache - Malik DjebablahSporting Club Albigeois-160.17
272Matthieu André - Nomani Tonga - Vincent FarreSporting Club Albigeois-370.43
273Julien Raynaud - Tunufai Tavalea - Shannon RickSporting Club Albigeois-270.29
274Romain Barthélémy - Raphaël Lagarde - Baptiste BonnetSporting Club Albigeois-160.17
275Javier Rojas Alvarez - Afusipa Taumoepeau - Mathieu PeluchonSporting Club Albigeois-290.22
276ÉcussonStade Aurillacois Cantal-Auvergnemetal11111.00
277Grégory Fabro - Manu Leiataua - Adrien PélissiéStade Aurillacois Cantal-Auvergne-1100.10
278Levan Datunashvili - Mathieu Lescure - Latuka MaitukuStade Aurillacois Cantal-Auvergne-260.33
279Flavien Nouhaillaguet - Pierre Roussel - Paul BoissetStade Aurillacois Cantal-Auvergne-160.17
280Maxime Petitjean - Jakobus Kemp - Robert LilomaiavaStade Aurillacois Cantal-Auvergne-280.25
281Merab Sharikadze - Albert Valentin - Jack McPheeStade Aurillacois Cantal-Auvergne-2130.15
282ÉcussonAviron Bayonnais Rugby Prometal11011.00
283Richard Choirat - Aretz Iguiniz - Grégory ArganeseAviron Bayonnais Rugby Pro-1100.10
284Pierre Gayraud - Pelu Taele - Dwayne HaareAviron Bayonnais Rugby Pro-170.14
285Benjamin Macome - Jean Monribot - Guillaume RouetAviron Bayonnais Rugby Pro-260.33
286Blair Stewart - Brendan Hegarty - Adam WhitelockAviron Bayonnais Rugby Pro-270.29
287Martin Bustos-Moyano - Julien Jané - Benjamin ThiéryAviron Bayonnais Rugby Pro-270.29
288ÉcussonAS Béziers Héraultmetal0190.00
289Romain Brison - Vitolio Manukula - Marco Pinto FerrerAS Béziers Hérault-0100.00
290Phoenix Battye - Jean-Baptiste Barrère - Bakary MeitéAS Béziers Hérault-150.20
291François Ramoneda - Hamza Zouhair - Joshua ValentineAS Béziers Hérault-060.00
292Lachie Munro - Jordan Puletua - Sabri GmirAS Béziers Hérault-2100.20
293Conrad Marais - Joe Vakacegu - Jean-Baptiste PeyrasAS Béziers Hérault-0150.00
294ÉcussonBiarritz Olympique Pays Basquemetal0100.00
295Laurent Cabarry - Stéphane Clément - Benjamin NoirotBiarritz Olympique Pays Basque-1100.10
296Edwin Hewitt - Erik Lund - Bertrand GuiryBiarritz Olympique Pays Basque-0140.00
297Alban Placines - Nemia Soqeta - Maxime LucuBiarritz Olympique Pays Basque-040.00
298Yohan Le Bourhis - Benoît Baby - Charles GimenezBiarritz Olympique Pays Basque-2100.20
299Rodney Davies - Takudzwa Ngwenya - Paul Couet-LannesBiarritz Olympique Pays Basque-120.50
300ÉcussonCS Bourgoin-Jallieu Rugbymetal11011.00
301Peni Fakalelu - Jonathan Garcia - Cristian SpachuckCS Bourgoin-Jallieu Rugby-1100.10
302Julien Janaudy - Théophile Cotte - Vincent BarrièreCS Bourgoin-Jallieu Rugby-080.00
303Bogdan Leonte - Genesis Mamea - Fabio Da SilvaCS Bourgoin-Jallieu Rugby-2100.20
304Jérôme Bosviel - Sébastien Bouillot - Fabien PerrinCS Bourgoin-Jallieu Rugby-0100.00
305Henari Veratau - Jean-François Coux - Matthieu NicolasCS Bourgoin-Jallieu Rugby-190.11
306ÉcussonUnion Sportive Carcassonnaisemetal919.00
307Victor Laval - Semisi Telefoni - Andrei UrsacheUnion Sportive Carcassonnaise-070.00
308Clément Jullien - Alin Coste - Emmanuel ÉtienUnion Sportive Carcassonnaise-2110.18
309Joël Koffi - Sanale Vavae Tuilagi - Yohan DomenechUnion Sportive Carcassonnaise-090.00
310Carol Raynaud - Benjamin Caminati - Adrien LatorreUnion Sportive Carcassonnaise-290.22
311Fabien Grammatico - José Lima - Benoît LazzarottoUnion Sportive Carcassonnaise-050.00
312ÉcussonUS Colomiers Rugby Prometal140.25
313Anthony Roux - Damien Weber - Benjamin RiouxUS Colomiers Rugby Pro-170.14
314Jonathan Fa'Amatuainu - Romain Mémain - Aurélien BécoUS Colomiers Rugby Pro-040.00
315Romain Bézian - Martin Puech - Sébastien InigoUS Colomiers Rugby Pro-1100.10
316Damien Neveu - David Skrela - Cédric CollUS Colomiers Rugby Pro-0100.00
317Florian Nicot - Ilikena Bolakoro - Chris CzekajUS Colomiers Rugby Pro-140.25
318ÉcussonUS Dax Rugby Landesmetal606.00
319Romain David - James Lakepa - Maxime DeloncaUS Dax Rugby Landes-160.17
320Grégory Bernard - Mickaël Bert - Joseph TuineauUS Dax Rugby Landes-350.60
321Olivier August - Germain Garcia - Anthony Salle-CanneUS Dax Rugby Landes-190.11
322Ignacio Mieres - Julien Peyrelongue - Guillaume DevadeUS Dax Rugby Landes-0110.00
323Martin Prat - Pierre Justes - Jean-Matthieu AlcaldeUS Dax Rugby Landes-050.00
324ÉcussonLyon Olympique Universitairemetal422.00
325David Attoub - Wian Du Preez - Ti'i PauloLyon Olympique Universitaire-1100.10
326Coenraad Basson - Karim Ghezal - Julien BonnaireLyon Olympique Universitaire-290.22
327Carl Fearns - Julien Puricelli - Nicolas DurandLyon Olympique Universitaire-180.13
328Stephen Brett - Kendrick Lynn - Hemani PaeaLyon Olympique Universitaire-180.13
329Toby Arnold - Napolioni Nalaga - Romain LoursacLyon Olympique Universitaire-180.13
330ÉcussonUS Montauban Rugbymetal321.50
331Elvis Tekassala - Damien Tussac - Mickael LadhuieUS Montauban Rugby-270.29
332Pierrick Esclauze - Serge Segueev - Amédée DomenechUS Montauban Rugby-050.00
333Gautier Gibouin - Dimitri Vaotoa - David ByrnesUS Montauban Rugby-150.20
334Jérémy Chaput - Frédéric Urruty - Florent DomenechUS Montauban Rugby-0140.00
335Taleta Tupuola - Sébastien Ascarat - Yann Ruel GallayUS Montauban Rugby-290.22
336ÉcussonStade Montois Rugby Prometal11011.00
337Renaud Boyoud - Carlos Muzzio - Joan CaudulloStade Montois Rugby Pro-180.13
338Lionel Dargier - Masalosalo Tutaia - Yann BrethousStade Montois Rugby Pro-040.00
339Julien Tastet - Haisini Taulanga - Emmanuel SaubusseStade Montois Rugby Pro-180.13
340Clément Otazo - Sylvain Mirande - Savenaca TokulaStade Montois Rugby Pro-180.13
341Julien Cabannes - Vilikisa Salawa - Ximun LucuStade Montois Rugby Pro-130.33
342ÉcussonRacing Club Narbonne Méditerranéemetal515.00
343Grégory Fichten - Benoit Zanon - Hula EdmondsRacing Club Narbonne Méditerranée-040.00
344Tom Boidin - Romain Manchia - Hans NkinsiRacing Club Narbonne Méditerranée-190.11
345Etienne Herjean - Otilo Kafotamaki - Sébastien RouetRacing Club Narbonne Méditerranée-1150.07
346Christopher Ruiz - Clint Eadie - Léone RavuetakiRacing Club Narbonne Méditerranée-2130.15
347Saia Fekitoa - Benoit Jasmin - Sakiusa NavakadretiaRacing Club Narbonne Méditerranée-2100.20
348ÉcussonUSA Perpignanmetal0130.00
349Paulica Ion - Romain Terrain - Kirill KuleminUSA Perpignan-260.33
350Guillaume Vilaceca - Karl Chateau - Jean-Pierre PerezUSA Perpignan-2100.20
351Alasdair Strokosch - Dewaldt Duvenage - Mathieu BélieUSA Perpignan-2150.13
352Lifeimi Mafi - David Marty - Sione PiukalaUSA Perpignan-280.25
353Yohann Artru - Jonathan Bousquet - Joffrey MichelUSA Perpignan-340.75
354ÉcussonTarbes Pyrénées Rugbymetal1120.08
355Irakli Mirtskhuvala - Jérôme Schuster - Russlan BoukerouTarbes Pyrénées Rugby-150.20
356Sione Timani - Benjamin Collet - Nicolas GarraultTarbes Pyrénées Rugby-180.13
357Filipe Manu - Nicolas Vergallo - Sebastian PoetTarbes Pyrénées Rugby-1140.07
358Adriaan Smit - Laurent Tranier - Adrien DomecTarbes Pyrénées Rugby-0110.00
359Morgan Rubio - Sionasa Vunisa - Thomas PoitrenaudTarbes Pyrénées Rugby-290.22
360Pascal PapéBleus De Cœur-0140.00
361Morgan ParraBleus De Cœur-1330.03
362Thierry DusautoirBleus De Cœur-0350.00
363Frédéric MichalakBleus De Cœur-0330.00
364Brice DulinBleus De Cœur-050.00
365Jonathan DantyLes Joueurs Montants-280.25
366Antoine DuponyLes Joueurs Montants-0360.00
367Paul JedrasiakLes Joueurs Montants-0350.00
368Julien MarchandLes Joueurs Montants-0400.00
369Charles OllivonLes Joueurs Montants-080.00
370Teddy ThomasLes Joueurs Montants-0350.00
S1O. Magne, C. Grès, N. DelageLa saison 2015-2016-303.00
S2J-B Lafond, G.PonsLa saison 2015-2016-303.00
S3O. Canton, C. Grès, C. CalifanoLa saison 2015-2016-303.00
LastSticker.com — Vaihda tarroja ja kortteja
site